Stijgende energierekeningen, grondstofprijzen, slecht opgeleid personeel of een gebrek aan...
Zoals vele andere sectoren is ook de horecasector niet gespaard gebleven van de gevolgen van de inflatie en moeilijkheden bij het aanwerven van personeel. Om zich aan te passen en voldoende winstmarges te behouden, hebben veel ondernemers besloten hun prijzen, porties of zelfs de inkoop van hun producten te herzien. Wat als er andere oplossingen waren?
Bij Délifrance geloven we dat een goede leverancier niet alleen kwaliteitsproducten moet leveren, maar als een echte zakenpartner ook oplossingen moet kunnen bieden en zijn aanbod moet kunnen aanpassen aan de veranderende omgeving.
Om de inflatie en de personeelsproblemen te compenseren en tegelijkertijd de klantenbinding te versterken, zijn hier onze tips.